SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Ramar 7165417
*
nr 716 5417
Ramar
1 par, Pläter, England, 19x15
Utrop:
300 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 september 2011
kl 19:10:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/9 19:34:52
1
200 kr
26/9 17:02:46
2
200 kr
26/9 17:03:59
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa nysilver pläter ramar silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41
*
Ramar
nr 716 5417
Ramar
1 par, Pläter, England, 19x15
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 september 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/9 19:34:52 | 1 | 200 kr |
26/9 17:02:46 | 2 | 200 kr |
26/9 17:03:59 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa nysilver pläter ramar silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41